24/7 eTV BreakingNewsShow : Alklaku la butonon de volumo (malsupre maldekstre de la videekrano)
aviadkompanioj flughavenon aviado Rompaj Internaciaj Novaĵoj Novaj Vojaĝaj Novaĵoj Komerca Vojaĝo Registaraj Novaĵoj Sanaj Novaĵoj novaĵoj homoj Rekonstruado Respondeca turismo Transportado Novaĵoj pri Vojaĝaj Dratoj trending Nun Usonaj Lastaj Novaĵoj

Oficiala respondo al COVID-19 Delta vundas resaniĝon de aera vojaĝo

Oficiala respondo al COVID-19 Delta vundas resaniĝon de aera vojaĝo
Oficiala respondo al COVID-19 Delta vundas resaniĝon de aera vojaĝo
skribita de Harry Johnson

Aŭgustaj rezultoj reflektas la efikon de zorgoj pri la varianto de Delta pri enlandaj vojaĝoj, eĉ kiam internaciaj vojaĝoj daŭris laŭ helika rapideco al plena resaniĝo, kiu ne povas okazi ĝis registaroj restarigos la liberecon vojaĝi.

Print Friendly, PDF & Retpoŝto
  • Totala postulo pri aervojaĝado en aŭgusto 2021 malpliiĝis je 56.0% kompare kun aŭgusto 2019. 
  • Ĉi tio estis tute pelita de enlandaj merkatoj, kiuj malpliiĝis je 32.2% kompare kun aŭgusto 2019, grava difekto de julio 2021.
  • Internacia pasaĝera postulo en aŭgusto estis 68.8% sub aŭgusto 2019, kio estis plibonigo kompare kun la 73.1% malpliigo registrita en julio. 

la Internacia Aertransporta Asocio (IATA) anoncis, ke la reakiro de aera vojaĝado malrapidiĝis en aŭgusto kompare al julio, ĉar registaraj agoj responde al zorgoj pri la varianto COVID-19-Delta profundiĝis en hejma vojaĝa postulo. 

Willie Walsh, IATAĜenerala Direktoro

Ĉar komparoj inter 2021 kaj 2020 ĉiumonataj rezultoj estas distorditaj de la eksterordinara efiko de COVID-19, krom se alie menciite ĉiuj komparoj estas al julio 2019, kiu sekvis normalan postulan modelon.

  • Totala postulo pri aera vojaĝado en aŭgusto 2021 (mezurita en enspezaj pasaĝeraj kilometroj aŭ RPK) malaltiĝis je 56.0% kompare kun aŭgusto 2019. Ĉi tio markis malrapidiĝon de julio, kiam postulo estis 53.0% sub la niveloj de julio 2019.  
  • Ĉi tio estis tute pelita de enlandaj merkatoj, kiuj malpliiĝis je 32.2% kompare kun aŭgusto 2019, grava difekto de julio 2021, kiam trafiko malaltiĝis je 16.1% kontraŭ antaŭ du jaroj. La plej malbona efiko okazis en Ĉinio, dum Barato kaj Rusujo estis la solaj grandaj merkatoj montrantaj monatan monatan plibonigon kompare kun julio 2021. 
  • Internacia pasaĝera postulo en aŭgusto estis 68.8% sub aŭgusto 2019, kio estis plibonigo kompare kun la 73.1% malpliigo registrita en julio. Ĉiuj regionoj montris pliboniĝon, kio estis atribuebla al kreskantaj vakcinaj rapidoj kaj malpli severaj internaciaj vojaĝaj limoj en iuj regionoj.

"Aŭgustaj rezultoj reflektas la efikon de zorgoj pri la varianto de Delta pri enlandaj vojaĝoj, eĉ kiam internaciaj vojaĝoj daŭris laŭ helika rapideco al plena resaniĝo, kiu ne povas okazi ĝis registaroj restarigos la liberecon vojaĝi. Tiurilate, la lastatempa usona anonco nuligi vojaĝajn limigojn de komenco de novembro al tute vakcinitaj vojaĝantoj estas tre bona novaĵo kaj alportos certecon al ŝlosila merkato. Sed defioj restas, septembro-rezervoj indikas difekton en internacia resaniĝo. Tio estas malbonaj novaĵoj en la tradicie pli malrapidan kvaran kvaronon ", diris Willie Walsh, IATAĜenerala Direktoro. 

Aŭgusto 2021 (% chg kontraŭ la sama monato en 2019)Monda akcio1RPKASKIPLF (% -pt)2PLF (nivelo)3
Tuta Merkato 100.0%-56.0%-46.2%-15.6%70.0%
Afriko1.9%-58.0%-50.4%-11.5%64.0%
Azio Pacifika38.6%-78.3%-66.5%-29.6%54.5%
Eŭropo23.7%-48.7%-38.7%-14.4%74.6%
Latin-Ameriko5.7%-42.0%-37.7%-5.8%77.4%
Mezoriento7.4%-68.0%-53.1%-26.0%56.0%
Nordameriko22.7%-30.3%-22.7%-8.6%78.6%
Print Friendly, PDF & Retpoŝto

Pri la aŭtoro

Harry Johnson

Harry Johnson estis la taskredaktoro por eTurboNews dum preskaŭ 20 jaroj. Li loĝas en Honolulu, Havajo, kaj devenas de Eŭropo. Li ĝuas verki kaj kovri la novaĵojn.

Lasu komenton

1 Komento