24/7 eTV BreakingNewsShow : Alklaku la butonon de volumo (malsupre maldekstre de la videekrano)
Novaj Vojaĝaj Novaĵoj novaĵoj homoj Resorts Respondeca temo Parkoj turismo Ĝisdatigo de Vojaĝcelo Novaĵoj pri Vojaĝaj Dratoj trending Nun Usonaj Lastaj Novaĵoj

Ĉi tiuj usonaj naciaj parkoj estas la plej subtaksitaj

Ĉi tiuj usonaj naciaj parkoj estas la plej subtaksitaj
Ĉi tiuj usonaj naciaj parkoj estas la plej subtaksitaj
skribita de Harry Johnson

La Indianaaj Dunoj estas inter la plej vizitataj naciaj parkoj en la lando, kun 2.3 milionoj da vizitantoj en 2020, tamen ŝajnas, ke ne tiom da homoj estis forblovitaj de la lagoborda parko, kun nur 51% de homoj taksantaj ĝin bonega.

Print Friendly, PDF & Retpoŝto
  • Usonaj naciaj parkoj kiel Yosemite kaj la Granda Kanjono allogas milionojn da vizitantoj ĉiujare.
  • Nova studo analizis recenzojn de usonaj naciaj parkoj kun malpli ol 1 miliono da vizitantoj jare por malkaŝi la plej subtaksitajn.
  • La studo ankaŭ esploris la plej taksitajn naciajn parkojn en Usono.

Popularaj naciaj parkoj kiel Yosemite kaj la Granda Kanjono altiru milionojn da vizitantoj ĉiujare, kio povas malfaciligi vizitantojn kun naturo, kiam vojetoj estas plenplenaj kaj ekzistas vicoj por vidoj.

Do se vi volas eskapi de la homamasoj kaj sperti unu el la plej kaŝitaj gemoj de la lando, al kiuj naciaj parkoj vi devas direkti vin?

Nova studo analizis recenzojn pri Usona nacia parkokun malpli ol 1 miliono da vizitantoj jare por malkaŝi la plej subtaksitajn naciajn parkojn en la lando. La studo ankaŭ esploris la plej taksitajn parkojn en Ameriko, kun vizitantoj pli ol 1 miliono tamen malbonaj recenzoj. 

Top 10 subtaksitaj naciaj parkoj en Usono  

RangoNacia parkoEntutaj vizitantoj (2020)% de "bonegaj" recenzoj
1Glacier Bay, Alasko5,74892.9%
2Kenai Fjords, Alasko115,88289.9%
3Glaĉero, Montano5,74888.8%
4Crater Lake, Oregono670,50087.1%
5Sekvojadendro, Kalifornio265,17786.2%
6Badlandoj, Suda Dakoto916,93286.1%
7Sekvojadendro, Kalifornio796,08683.6%
8Seka Tortugas, Florido48,54382.9%
8Haleakalā, Havajo319,14782.9%
10Blankaj Sabloj, Nov-Meksiko415,38382.3%

Konsiderante, ke ĝi situas supren en Alasko, eble ne surprizus vidi, ke Glacier Bay ricevis nur 5,748 vizitantojn en 2020. Tamen tiuj, kiuj vizitis ĉi tiun sensacian parkon, klare amas siajn majestajn fjordojn kaj glaĉerojn kaj neĝajn montojn. , kun 92.9% de la recenzoj de la parko ĉe Tripadvisor priskribantaj ĝin kiel bonegan!

Alia Alaskan parko okupas la duan lokon, kun Kenai-Fjordoj ricevas mezume 89.9% "bonegajn" recenzojn sed iom pli ol 100,000 vizitantojn jare. Kenai-fjordoj estas hejmo de la Harding-Glacikampo, unu el la plej grandaj glacikampoj en la lando, kiu estas la fonto de almenaŭ 38 glaĉeroj kaj ankaŭ de multaj fjordoj.

Print Friendly, PDF & Retpoŝto

Pri la aŭtoro

Harry Johnson

Harry Johnson estis la taskredaktoro por eTurboNews dum preskaŭ 20 jaroj. Li loĝas en Honolulu, Havajo, kaj devenas de Eŭropo. Li ĝuas verki kaj kovri la novaĵojn.

Lasu komenton