24/7 eTV BreakingNewsShow : Alklaku la butonon de volumo (malsupre maldekstre de la videekrano)
aviadkompanioj flughavenon aviado Rompaj Internaciaj Novaĵoj Novaj Vojaĝaj Novaĵoj Komerca Vojaĝo Kanada Fina Novaĵo novaĵoj homoj turismo Turisma Babilado Transportado Vojaĝaj Sekretoj Novaĵoj pri Vojaĝaj Dratoj Diversaj Novaĵoj

Air Canada anoncas elekton de direktoroj

Air Canada anoncas elekton de direktoroj
Air Canada anoncas elekton de direktoroj
skribita de Harry Johnson

Ĉiuj kandidatoj jam funkciis kiel direktoroj de Air Canada kaj ĉiu el la direktoroj estis elektita per plimulto de la voĉoj faritaj de akciuloj ĉeestantaj interrete aŭ reprezentataj per prokurilo ĉe la kunveno.

Print Friendly, PDF & Retpoŝto
  • La Jarkunveno de Akciuloj de Air Canada okazis marde, la 29-an de junio, 2021.
  • Ĉiuj kandidatoj listigitaj en ĝia administrada prokurara cirkulero estis elektitaj kiel direktoroj de Air Canada.
  • Finaj voĉdonaj rezultoj pri ĉiuj aferoj voĉdonitaj en la kunveno estos registritaj ĉe SEDAR.

Air Canada anoncis hodiaŭ, ke ĉiuj kandidatoj listigitaj en sia administrada prokurora cirkulero kun la 6a de majo 2021 estis elektitaj kiel direktoroj de Air Canada en ĝia Jarkunveno de Akciuloj, kiu okazis marde la 29an de junio 2021.

Ĉiuj kandidatoj jam servis kiel direktoroj de Air Canada kaj ĉiu el la direktoroj estis elektita per plimulto de la voĉoj faritaj de akciuloj ĉeestantaj interrete aŭ reprezentataj per prokurilo ĉe la kunveno. La rezultoj de la voĉdono estas detalaj sube.

KandidatoVoĉdonoj Por% PorVoĉoj Retenitaj% Retenita
Amee Chande139,562,87095.45%6,656,3054.55%
Christie JB Clark139,159,06095.17%7,060,1154.83%
Gary A. Doer138,644,84094.82%7,574,3355.18%
Rob Fyfe138,923,88195.01%7,295,2944.99%
Michael M. Green131,072,64989.64%15,146,52610.36%
Jean Marc Huot137,430,29693.99%8,788,8796.01%
Madeleine Paquin145,829,34799.73%389,8280.27%
Michael Rousseau145,771,42199.69%447,7540.31%
Vagn Sørensen131,891,67390.20%14,327,5029.80%
Kathleen Taylor138,914,12495.00%7,305,0515.00%
Annette Verschuren145,896,09399.78%323,0820.22%
Michael M. Wilson138,032,88694.40%8,186,2895.60%

Finaj voĉdonaj rezultoj pri ĉiuj aferoj voĉdonitaj en la kunveno estos registritaj ĉe SEDAR.

Print Friendly, PDF & Retpoŝto

Pri la aŭtoro

Harry Johnson

Harry Johnson estis la taskredaktoro por eTurboNews dum preskaŭ 20 jaroj. Li loĝas en Honolulu, Havajo, kaj devenas de Eŭropo. Li ĝuas verki kaj kovri la novaĵojn.